Lord of the Rings
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


LOTRi fännidele ^^
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Anna mulle aega!

Go down 
3 posters
AutorTeade
Nienna Nienor
Sõrmuste Isand
Nienna Nienor


Postituste arv : 289
Join date : 08/11/2008
Asukoht : Keskmaa Ekspress (rong)

Kääbikla tegelased
Nimi: Lilyne Brandybuck
Rass: kääbik

Anna mulle aega! Empty
PostitaminePealkiri: Anna mulle aega!   Anna mulle aega! I_icon_minitimeReede Dets 26, 2008 3:24 pm

Üks katse juttu kirjutada. Paluti küll õuduskomöödist, aga see tuleb teine kord.
Tegemist siis jälle ajarändudega, ärge pange tähele, ajarännud on ju IGAL POOl.
Loodan et meeldib Razz

PS: Kas keegi teab kui vana see näitleja praegu on? Billy, ma mõtlen. Jutust.
PPS: See osa on üsna tavaline. *irvitab* Ja lühike.

"Palju õnne sünnipäevaks, Linda!"
Linda tõusis järsult istukile. "Tänks, emps."
Tüdruk vaatas teki peal lebavat karpi. "Mis see on?"
Ema muigas. "Vaata."
Linda tõstis karbi üles. See oli väike, kerge ja pakitud helelillasse paberisse. Ta tõmbas paberi lahti.
Välja ilmus lihtne, valge karp. Linda tahtis seda lahti teha, ent ema pani sellele käe peale. "Oota."
Tütre hämmastnud pilku märgates ta jätkas: "See on perepärandus. Kui pere noorim liige saab kuusteist, antakse see talle. See karp on sajandeid edasi liikunud. Ma ei tea mis seal sees on. Sellega käib kaasas sõna, et seda saab lahti teha vaid see, kellel selles olevat asja vaja läheb. Väga."
Naine vaikis ja võttis käe ära. Linda silmitses karpi. "Kas mul läheb selles olevat asja vaja?" küsis ta. Ema naratas ja kehitas õlgu.
"Nii. Su vaba tund on läbi. Kooli marss."
Linda naeris samuti. Ema kadus kuhugi ja Linda haigutas. Ta ei viitsinud põrmugi kooli minna. Nojah, viimane koolipäev hetkel õnneks. mõtles ta ja komberdas WC poole.
***
"Linda! Oota, Mögin!"
"Ära kutsu mind nii, Segukohvi!" kraaksatas Linda. Segukohvi ehk Liina, Linda parim sõbranna, turtsatas. "Miks mitte?"
Linda raputas pead. Liina silmitses sõbranna käekotis piiluvat karpi. "Mis see on?"
"Ma ei tea." pomises Linda, Siis tal sähvatas midagi. "Ma pean koju minema."
"A-aga me pidime kinno minema!" kogeles Liina.
"Pole aega." vastas Linda ja pistis jooksu.

Kodus pani Linda kohe telekas mängima filmi "Sõrmuste Isand: Sõrmuse Vennaskond". Ta keris edasi Bilbo sünnpäevapeoni ja jäi siis vaatama.
Pärast Merry ja Pippini korraldatud plahvatust pani Linda pausi. Ta vaatas vaheldumisi televiisori, riiulis lebava raamatu, näitlejate postritega kaetud seinte (enamik postreid olid Billy Boydi pildiga või siis Sõrmuste Isanda filmist) ja laual lebava karbi poole.
Jah, ma olen igasugustesse tegelastesse armunud olnud. Jah, nii võimalikesse kui mittevõimalikesse. Ja siiamaani temasse kõige rohkem.
Linda piidles rahutult karpi. Aga kui...
Ta sirutas käe karbi poole.
Ta võttis selle kätte, pigistades ühte pihku kaane ja teise põhja.
Ta tõmbas.

Karp avanes.
Tagasi üles Go down
https://ringy.forum.co.ee
Lindórie
Ork
Lindórie


Postituste arv : 17
Join date : 15/12/2008
Age : 26
Asukoht : Kuskil Fantaasiamaailmas

Kääbikla tegelased
Nimi:
Rass:

Anna mulle aega! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Anna mulle aega!   Anna mulle aega! I_icon_minitimeNelj Jan 01, 2009 3:59 pm

Hmm... Lahee!
Jätka! Very Happy
Tagasi üles Go down
http://eluseik.blogspot.com
Nienna Nienor
Sõrmuste Isand
Nienna Nienor


Postituste arv : 289
Join date : 08/11/2008
Asukoht : Keskmaa Ekspress (rong)

Kääbikla tegelased
Nimi: Lilyne Brandybuck
Rass: kääbik

Anna mulle aega! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Anna mulle aega!   Anna mulle aega! I_icon_minitimePüh Jan 04, 2009 5:11 pm

Linda pillas ehmunult karbi maha. Nii et mul lähebki seda vaja... mõtles ta.
Ta võttis karbi üles, uurides samal ajal selles lebavat eset.
See oli kaelakee. Või nii see paistis. Tumesinisel sametil paistis kee hästi kätte, see oli kuldne. Peenikese kuldketi otsas rippus rõngas, mille sees oli mingi kujuke. Linda kissitas silmi ja tõstis kee üles.
Liivakell. Klaasist liivakell, täis imepeenikest liiva. Linda keeras seda ühtpidi ja teistpidi. "Mis hea pärast on mul nii vaja mingit kaelakeed?" pomises ta.
Üks mälukild tükkis esile.
Ajakeeraja? küsis Linda sellelt. Kild noogutas. Linda ahmis õhku. Pole võimalik!
On. ütles miski ta sees. Linda keerutas Ajakeerajat käes. Siis kahmas ta käekoti, lülitas televiisori välja ja tormas uksest välja. Vaevu püsis tal meeles see lukku keerata.
Trepist oleks ta äärepealt alla lennanud...
Linda jõudis õue. Ta otsis üles aias oleva väikese lehtla ja istus. Tüdruk mõistis, miks ta välja tuli, kuigi hetk tagasi ei olnud tal mõtteid - kui ajas tuli tagasi minna 24 aastat, oli ohtlik olla vaid paar kuud tagasi renditud korteris.
Linda kõhkles. Kui palju ta pidi keerutama? Lõpuks ta sulges silmad, pomises: "1984." ja keerutas Ajakeerajat kümneid kordi.
Eikusagilt tõusis tugev tuuleiil, mis sasis tüdruku pikki tumedaid juukseid ja raputas lehtlat. Hetkeks tundus, et ta tõusis koguni õhku.
Käis õrn valge sähvakas ja siis ei istunud lehtlas enam kedagi.
***

Linda potsatas maapinnale istuma. Paistis, et sel ajal veel seda lehtlat polnud.
"Kuule, sina, kust sa siia ilmusid?" küsis üllatunud hääl. Linda hüppas ruttu püsti ja tunnistas kõnelejat. Too oli nooruke, vast temavanune poiss. Juuksed olid heledad, pruuni ja blondi vahepealsed. Silmad olid ebamäärast värvi, Linda ei saanudki aru, kas sinised või pruunid. Hääles oli tugev ameerika aktsent. Linda naeratas. "Tulin."
Poiss muigas. "Väga järsult ilmusid."
Linda kehitas õlgu. "Pole midagi teha. Tore tutvuda, aga mina pean nüüd minema."
"Oota."
Linda peatus.
"Mis su nimi on?"
"Kristi." vastas Linda, öeldes esimese pähetuleva nime. Poiss noogutas. "Ok. I am...Mina olen Billy. Vahetusõpilane Ameerikast."
"Billy." kordas Linda kajana.
"Billy Boyd, kui täpsem olla." lisas poiss. Linda tardus.
Tagasi üles Go down
https://ringy.forum.co.ee
Lindórie
Ork
Lindórie


Postituste arv : 17
Join date : 15/12/2008
Age : 26
Asukoht : Kuskil Fantaasiamaailmas

Kääbikla tegelased
Nimi:
Rass:

Anna mulle aega! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Anna mulle aega!   Anna mulle aega! I_icon_minitimeKolm Jan 07, 2009 6:10 pm

Ei noh... ülisuper! Very Happy
Tagasi üles Go down
http://eluseik.blogspot.com
Nienna Nienor
Sõrmuste Isand
Nienna Nienor


Postituste arv : 289
Join date : 08/11/2008
Asukoht : Keskmaa Ekspress (rong)

Kääbikla tegelased
Nimi: Lilyne Brandybuck
Rass: kääbik

Anna mulle aega! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Anna mulle aega!   Anna mulle aega! I_icon_minitimeReede Jan 09, 2009 7:23 pm

Kas keegi teine ka loeb?
Tagasi üles Go down
https://ringy.forum.co.ee
Valinor Sushi
Ork
Valinor Sushi


Postituste arv : 17
Join date : 13/01/2009

Anna mulle aega! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Anna mulle aega!   Anna mulle aega! I_icon_minitimeNelj Jan 15, 2009 10:26 pm

Eddaso!
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Anna mulle aega! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Anna mulle aega!   Anna mulle aega! I_icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Anna mulle aega!
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Lord of the Rings :: Muu :: Kirjandus :: Järjejutud-
Hüppa: